velo-sport.sumy.ua

Велосипедисти Сумщини, об'єднуйтесь!

Сьогодні: 18 квітня 2024, 23:07

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Правила форуму


Настоятельная просьба фото для отчетов загружать в Галерею и делать ссылки в текст отчета.
Многие старые отчеты с фотками, размещенными на других серверах, остались без фоток.



Створити нову тему Відповісти  [ 321 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Далі
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 09 грудня 2019, 15:53 
Офлайн

З нами з: 29 квітня 2009, 22:59
Повідомлень: 1006
Изображений: 2620
Велосипед: Валькірія
Крейда та пожежа

Прокидаюся рано вранці… Ще темрява, але на небі яскраві світить місяць. Як тут не взяти фотокамеру, поставити її на штатив і зробити декілька світлин. Але результат мене зовсім не порадував, тому майже все видалив. Згадалося як років 10 тому, я спеціально приїхав сюди і фотографував впродовж всієї ночі. От тоді світлини вийшли досить цікаві, а одну – я взагалі відніс до найцікавіших за всі роки подорожей. Ось цей знімок.






Намагаюся заснути, але марно. Перший день найскладніший – тушка адаптується до нових умов. Ще декілька днів треба щоб довести до автоматизму розкидання намету, пакування рюкзаку і найголовніше – приготування їжі. От зараз щось нашвидкуруч поїм! Їжі у мене вдосталь – і це дає спокій. В експедиціях є правило – ніколи не казати, що їжі мало, бо тоді у всіх туристів з’являється страшенний апетит! А от якщо казати «Їжі занадто багато взяли!», то апетит навіть нижче норми.
Прокидаюся пізно – але поспішати мені нема куди. Тому ходжу по околицям в пошуках об’єктів для фотографування, але врешті-решт починаю збиратися. Зробив фото «до і після»!







Доречі, найбільші дві пляшки по 2,5 літри загорнув у каремат – цей метод є дуже зручним: можна дістати в будь-який момент воду і не турбуватися про місце. А от другий метод пакування виявився невдалим – поклав фотокамеру у наплічну сумку, щоб у будь-який момент дістати. Але від незвички спина запротестувала… Ще й від вражаюче розбитого асфальту сумка сповзала і хотіла кудись втекти. Запакував все на руль і це виявилося доброю ідеєю.
З асфальту виїхав на грунт і… шмяк! Пісок вирішив мене притримати. Результат – розбиті окуляри і подряпини, але дрібниця. Ще зовсім трішки проїхати і будуть вражаючі степові схили, де я бував багато разів і де вже лишилася чистина мене. Але щоб зробити фото – треба зловити музу. Інколи виходить, а інколи – марна трата часу. Хоча у початківців виходять файні світлини, але їм доводиться зробити не те що сотні, а тисячі фото. А з досвідом – ледь не кожен кадр стає шедевром. І на якій сходинці знаходжуся зараз я – інколи зовсім не розумію, оскільки іноді незважаючи на всі потуги, результат виходить ніякий. От плануєш іноді подорож заздалегідь, а приїхавши – витрачаєш багато часу і… zero, нуль. А у нас же багато крикунів, які вважають «Та що там фотографування? Я і сам все можу зробити!». І роблять, як і безліч інших речей – ремонт будинку, автівки тощо. Кой-як, але роблять. І от доки у нас буде звідусіль це «кой-як», то… Згадався старий мультик, де герой змайструвавши коритце каже «А… и так сойдет».
Роздуми перериває крейдяний кар’єр.






Але на горизонті дим змушує швиденько міняти плани – знову підпалили заплавні луки і треба поїхати масштаби катастрофи. Побачене шокувало – оскільки дощів давно не було, все палає. Видно одну машину пожежників, але що вони зроблять? Ан ні – ліс вони встигають врятувати ледь не в останню хвилину. Хоча луки продовжують горіти… Зупиняюся на схилі з маленькою надією, що зараз приїде купа пожежників і їм вдасться загасити пожежу. Але вже через п’ять хвилин масштаби виходять за всі рамки і мені лишається тільки сфотографувати нищення всього стихією вогня.







Вогонь швидко підійшов і довелося тікати якнайдалі. Якимось чудом він не перекинувся на протилежний берег річки. Але це перекреслило запланований маршрут поїздки – хотів їхати до Миропілля по дорозі біля річки. А тепер – це є марною тратою часу. Від’їжджаю подалі і зупиняюся біля схилу балки, щоб обдумати як бути далі. Але «відволікають» комахи, яких обов’язково треба сфотографувати.







Жовтюх степовий та богомол звичайний – досить звичайні восени. Хоча є багато вже їх фото, але кожен раз сподіваюся зробити кращі світлини. Емс, час біжить, але просто кидаю каремат на землю і лягаю перепочити. А щоб з користю провести відпочинок – дістаю чорновики публікації, яку вже декілька років пишу… Гріє сонце, трохи віє вітер… Осінь і весна – дуже комфортні для подорожей: немає літньої спеки. Хоча ночі вже досить прохолодні, але всеодно файний час!
День підходе до кінця і вже час шукати місце для ночівлі. По стежках кружляю довго, але все ніяк не знаходжу потрібного місця. Все ж таки пожежа знищила всі заплановані місця.





Звісно, можна зупинитися біля згарища, але… запах диму просто вбиває. Ще й і … Апчхі! Почав чхати від диму, хоча раніше такого не було. Ну що ж – тоді подалі від цього чорного і непривітного світу. Врешті-решт приїхав до потрібного місця, і розкинув намет. З’явилася надію, що незважаючи на пожежу поїздка пройде як треба. Вечеряв з радістю – вибрати було з чого і заздалегідь зплановував меню і ще й взяв смачний арахіс, який з радістю гриз при першій можливості. Останнє на сьогодні фото і лягаю відпочивати.








© 2019 Фото і текст Віктор Пархоменко


Востаннє редагувалось Ekolog в 09 грудня 2019, 19:47, всього редагувалось 1 раз.

Догори
 Профіль Персональный альбом  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 09 грудня 2019, 19:43 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 11 серпня 2008, 13:12
Повідомлень: 1741
Изображений: 766
Велосипед: Bergamont Fluxus Sport
Ekolog написав:
Вогонь швидко підійшов і довелося тікати якнайдалі. Якимось чудом він не перекинувся на інший берег річки.

На протилежний? А що, були варіанти? thinks


Догори
 Профіль Персональный альбом  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 09 грудня 2019, 19:46 
Офлайн

З нами з: 29 квітня 2009, 22:59
Повідомлень: 1006
Изображений: 2620
Велосипед: Валькірія
Так, на протилежний. Ляп)


Догори
 Профіль Персональный альбом  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 09 грудня 2019, 19:47 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 11 серпня 2008, 13:12
Повідомлень: 1741
Изображений: 766
Велосипед: Bergamont Fluxus Sport
Я прошел проверку внимательного читателя :lol:


Догори
 Профіль Персональный альбом  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 09 грудня 2019, 22:39 
Офлайн
CyclePhil
Аватар користувача

З нами з: 22 травня 2006, 09:42
Повідомлень: 14151
Изображений: 2207
А я не успел (

Спасибо Витя за отчеты, которые украшают наш форум!

_________________
Пингвины - это зажравшиеся ласточки...


Догори
 Профіль Персональный альбом  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 09 грудня 2019, 23:49 
Офлайн

З нами з: 29 квітня 2009, 22:59
Повідомлень: 1006
Изображений: 2620
Велосипед: Валькірія
А Вас благодарю за добрые отзывы)


Догори
 Профіль Персональный альбом  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 10 грудня 2019, 12:16 
Офлайн
профессор
Аватар користувача

З нами з: 18 червня 2006, 07:46
Повідомлень: 2315
Изображений: 1894
Звідки: Сумы-Суджа транзит
Велосипед: Barracuda 1110, Стартон
Всегда радуюсь новым сообщениям в блоге Эколога. Не часто, но со вкусом. Спасибо, Витя :)


Догори
 Профіль Персональный альбом  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 10 грудня 2019, 20:50 
Офлайн

З нами з: 29 квітня 2009, 22:59
Повідомлень: 1006
Изображений: 2620
Велосипед: Валькірія
Леш, тебе спасибо за позитивный отзыв - такие слова дают надежду, что еще не потерял умение излагать повествования)


Догори
 Профіль Персональный альбом  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 15 грудня 2019, 10:45 
Офлайн

З нами з: 29 квітня 2009, 22:59
Повідомлень: 1006
Изображений: 2620
Велосипед: Валькірія
Передислокація та повернення у минуле

Ранок? Абсолютно ні! Ніч і суцільна темрява! Чому прокинувся? Від диму! Хтось з місцевих вирішив спалити все і знову підпалив луки. А може й просто розгорілося заново – тліло собі тихенько вдень і ввечері, а тепер розгорілося заново. Трясця, та щоб вас перекинуло тричі. Дим стає все сильнішим, тому залишатися тут ризиковано – немає гарантії, що пожежа не дійде сюди. Якось не імпонує перспектива збільшити статистику нещасних випадків серед туристів. Тому збираюся, незважаючи на темряву – тут немає нічого складного: спочатку покласти всі речі у рюкзак, а потім зібрати і запакувати намет. Зроблено! На провсяк випадок вмикаю ліхтар і перевіряю місце дислокації на забуті речі. Нічогісінько, можна тікати звідси. Під час «втечі» роблю одне фото на згадку – здається що воно зроблено вдень, але насправді тут витримка декілька хвилин.






Від’їжджаю на достатню відстань і знову розкидаю намет. Звісно не наобум, а ретельно перевіривши місце для відпочинку – крок за кроком, щоб було рівно, заодно притоптуючи траву. Туристи розкажуть багато страшних історій, як не змогли заснути, поспішаючи розкинути намет і не помітивши пагорби та гілки. Отже, перебрався тепер я на степовий схил… Була думка чкурнути якнайдалі, але і цього достатньо! Хоча вночі всеодно прокидаюся з готовністю знову збиратися – мариться шум пожежі та диму. А насправді прокидався від тявкяння лисиці та криків сови сірої. От вміють сови лякати – якщо не знаєш, то здається що волає величезна тварюка, а не пташка розміром з курку. Вранці, зі сходом сонця виходжу з намету і одразу хапаю фотокамеру: побачив метелика синявця сріблястого – провів йому фотосесію.






Світлина якості «на згадку»… Нажаль ці метелики вже покоцані дуже. Треба було приїжджати раніше – у липні, але тоді я геть хворий був. Тому поки що лише так. Далі – починається найцікавіше: незважаючи на осінь, віднайти комах та зробити цікаві світлини. Для мене це не є проблемою – я з цим народився і все життя відточував навички. Всі тварини звикли ховатися – без цього ніяк, бо інакше їх одразу з’їдять! І чим краще ти ховаєшся – тим довше проживеш. Тому кожен сантиметр сканую серед трави чи дерев – щоб віднайти цих майстрів маскування, а знайшовши – не загубити. Більшість жуків падають на землю при першій же небезпеці, а змії – тікають у найгустішу траву. Тому мало знайти тварину – треба ще встигнути її зловити перед втечею, або помітити куди вона втекла і потім тишком-нишком підійти і роздивитися та сфотографувати. Причому – треба не лише плавно рухатися, а й і на землю наступати обережно: від гупання все навколо розлетиться. Тому повільно й обережно наближаюся до наступної цілі і… Трясця – занадто швидко і вжжжиу: полетів коник і сів у траву за декілька метрів. Запам’ятовую місце і спочатку швидко, а наблизившись – все повільніше і повільніше наближаюся. Розгледіти одразу куди точно приземлилася комаха виходить дуже нечасто, тому як правило, з трьох-двох метрів «сканую» місце в пошуках… Буває, що не знаходжу, і доводиться навмисно лякати, і вже уважніше придивлятися куди комаха сяде. Іноді не виходить знову і знову, тому й для фотографії витрачаю більше півгодини. Всі звикли бачити готовий результат, а за кожним знімком є ціла історія. Отже, врешті-решт вдалося зробити ось таке фото коника.




Прус італійський (Calliptamus italicus)


Коли займаєшся однією справою впродовж тривалого періоду, то дізнаєшся багато… Але і починаєш розуміти, що не знаєш дуже багато! Всього в Україні відомо десятки тисяч видів комах, достовірно – близько 50 тисяч видів. Але насправді у 2-3 рази більше має бути. Скажете «дуже багато»? Ні, у тропіках різноманіття значно більше – там існують сотні тисяч видів комах, деякі називають цифру – в 1 мільйон! Ось так…
Мить і побачив краєм ока, як щось темне впало у траву – шукав довго, а потім розсміявся: це принесло вітром шматок стебла трави після пожежі. В цей раз помилився, але скільки було випадків – коли за долю секунду побачив комаху або іншу тварину і це виявилося цікавезною знахідкою. А інші не бачать і ще дивуються, чому це вони не змогли побачити. Намагаєшся пояснити, що треба постійно сканувати місцевість і швидко реагувати… Навчитися можна всьому, треба лише час. Ще одну фотогенічну комаху знаходжу – і знову коника: доркадіона. Метеликів багато літає, але все це звичайнісінькі види вже багаторазово сфотографовані. Тому й зараз коники…






Але не лише тварини є фотогенічними, а й і вражаючі краєвиди. Обожнюю ходити по схилах і фотографувати. Одночасно і дослідження тварин, і насолода очам від вражаючих панорам.














Наостанок – роблю панораму: це фото зшите з 18 кадрів. В оригіналі можна роздивитися листя та гілки на деревах. Але спочатку при спробі зробити цю панораму – комп’ютер видав брак і ніяк не хотів виправлятися. Довелося тривалий час вмовляти його зробити все як треба і врешті-решт, незважаючи на свій поважний вік в 11 років, техніка зробила все як треба. Щодо результату – то ось що вийшло, і який був брак.







На цьому вирішив зупинитися. Тепер час відпочинку – прийняв водні процедури… Вода прохолодна, але сонце пригріває добряче, тому анітрохи не змерз. Вражаюче прозора вода у річці, яку я забув сфотографувати, оскільки перейшов у стан відпочинку. Пообідав різними смаколиками, зокрема згущьонкою та арахісом. Після того, як полазиш по схилах, апетит з’являється добрячий. «Поїли, можна і поспати» – згадався відомий вислів зі старого фільму. Чом би й ні? Ліг серед трави і вмить задрімав під променями теплого сонця…


© 2019 Фото і текст Віктор Пархоменко


Догори
 Профіль Персональный альбом  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 15 грудня 2019, 23:56 
Офлайн
CyclePhil
Аватар користувача

З нами з: 22 травня 2006, 09:42
Повідомлень: 14151
Изображений: 2207
Пейзажи сила!

_________________
Пингвины - это зажравшиеся ласточки...


Догори
 Профіль Персональный альбом  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 02 січня 2020, 09:27 
Офлайн

З нами з: 29 квітня 2009, 22:59
Повідомлень: 1006
Изображений: 2620
Велосипед: Валькірія
Пошук нового та епілог

Чи складно навчитись якійсь справі? Іноді не дуже, а іноді занадто… Але найголовніше – це бажання. Хоча, деякі заняття вимагають багато грошей – пілотом гелікоптера хотіли-б стати багато людей, але… то є складніше. Інша справа – подорожі на вело, коли треба кілька тисяч гривень, щоб купити все необхідне. Проте, всеодно, головне – бажання навчитися: оскільки навіть якщо у тебе є гроші, але немає бажання, то всі спроби будуть марнотратством.
До чого ці слова? Не знаю. Краще просто їхати вперед – хочу знайти якісь нові місця, де ще не був. Виїжджаю до села, їду через соняшникове поле – вражаюче місце: вітер дме і все навколо шелестить… І більше немає інших звуків – шуму авто, криків п’яних відпочиваючих… Краса!





Безкраї простори соняшників… Доїхав до сусіднього села і на мене понеслася зграя собак, але почув їх вже здалеку і уникнув знайомства, виїхавши на іншу дорогу. Подивився по карті… озирнувся, та й і повернув назад. Але скоро зупинився – побачив новий схил по якому ще не ходив, хоча й поряд все давно знайомі місця… Нажаль, вже малоймовірно знайти щось новеньке.




В цих місцях – лишив частину моєї душі, частину себе. Ці схили, крейдяні кар’єри, річка Псел – вразили мене з першого погляду і притягують наче магніт, незважаючи на роки. Коли я знову побачу ці місця? Сподіваюся вже зовсім скоро… Останній раз був тут у 2012 році, тобто пройшло сім років… Хоча у 2017 році проїхав поряд (у село Великий Бобрик) і здалеку фотографував ці місця, але це було не те – зовсім інша справа походити по цих місцях, задертися з вело на схил… От як зараз – майже годину форсую довжелезний схил… Звісно, роблю багато зупинок – шукаю тварин та рослин для фотографування, тому міг би значно швидше подолати цю перепону… Хоча ні – про спортивні результати поки що годі й думати.
Намет розкинув знову на степовому схилі… і через п’ять хвилин переставив в інше місце – кочка, яка спочатку здалася дрібницею, заважає відпочинку. О! Тепер можна спокійненько відпочивати! Випадково помітив, що сталевий багажник, який вірою і правдою служив багато років, з однієї сторони зламався вщент – вирішив на наступний день вирішувати цю проблему.
Вночі роблю декілька фото, але це лише на згадку, оскільки навкруги згарища. Навіть на цьому фото, якщо придивитися, видно згорілі луки.






Ранок – час тиші та спокою. Хоча влітку починає співати безліч птахів і все навкруги оживає, а зараз – пізня осінь і лише абсолютна тиша навкруги… Дістаю камеру і шукаю цікавинки… Декілька фото врешті-решт лишаю.








Оглядаю багажник – кой-як закріпляю його мотузкою і вирішую вертатися додому. По-перше – поїздив по всім можливим місцям, а решту – пропустив, оскільки пожежа все знищила. По-друге – невідомо скільки витримає багажник, тому краще мандрувати додому. І втретє – невідомо, як довго буде ця сонячна тепла погода. Збираюся… Але стоп! А як же останнє фото в цих місцях?




Їду і оминаю всі ями, щоб зменшити навантаження на багажник. Їду ледь-ледь, але поспішати мені нема куди – попереду довга дорога, майже 40 км – до вечора в будь-якому випадку встигну! Роблю зупинку біля річки – доїдаю арахіс та згущонку. Взагалі, двадцять років тому майже не було відпочиваючих в цих місцях – а тепер все змінилося: всюди сліди від кемпінгів, особливо на березі річки. В околицях села – зупиняюся зробити декілька фото, але в зюзю п’яний місцевий, підходе зі словами «А яка у тебе фотокамера?». Від’їжджаю від нього подалі, уникаючи знайомства –сумніваюся, що у нього добрі наміри. Вже вкотре, побачивши камеру, задають купу питань, але відстають, коли кажу, що це раритет віком більш ніж у 10 років.
Ось вже й і місто, цивілізація – купа машин, будинки, комп’ютери… А в пам’яті ще надовго лишиться краєвид, який сфотографував з намету у другий день…







© 2019 Фото і текст Віктор Пархоменко
For licensing or usage, please contact fullmetalekolog@gmail.com


Догори
 Профіль Персональный альбом  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 02 січня 2020, 09:38 
Офлайн
CyclePhil
Аватар користувача

З нами з: 22 травня 2006, 09:42
Повідомлень: 14151
Изображений: 2207
Философское...

Какой зум на фотке? Или еще обрезал?

_________________
Пингвины - это зажравшиеся ласточки...


Догори
 Профіль Персональный альбом  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 02 січня 2020, 10:04 
Офлайн

З нами з: 29 квітня 2009, 22:59
Повідомлень: 1006
Изображений: 2620
Велосипед: Валькірія
на 22-кратном зуме... и кадрировал...
Вот как то так...


Догори
 Профіль Персональный альбом  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 02 січня 2020, 11:41 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 11 серпня 2008, 13:12
Повідомлень: 1741
Изображений: 766
Велосипед: Bergamont Fluxus Sport
Эх, Витя.
Так захотелось лета, тепла и палатку :good:


Догори
 Профіль Персональный альбом  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 02 січня 2020, 17:09 
Офлайн

З нами з: 29 квітня 2009, 22:59
Повідомлень: 1006
Изображений: 2620
Велосипед: Валькірія
Саш - вже діло йде до весни, ще трохи лишилося... Промайне зима - і не помітиш.


Догори
 Профіль Персональный альбом  
Відповісти з цитатою  
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 321 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 14 гостей


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі

Вперед:  
cron
Працює на phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2015 Українська підтримка phpBB
{ MOBILE_ON }
Разработано и поддерживается сообществом "Velo-minus-Sport", г.Сумы, Copyright © 2006-2016
director@velo-sport.sumy.ua